Choď na obsah Choď na menu
 


 

Myspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter Graphics                 Myspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter Graphics            

           Čím kŕmite vášho psíka?

 

1. stĺpec: 1,3% vápnik

2. stĺpec: 1,6% mastné kyseliny

3. stĺpec: 4,6% vláknina

4. stĺpec: 11% tekutiny

5.stĺpec: 14% tuky

6. stĺpec: 22% bielkoviny

7. stĺpec: 45,5% ???

 

Pri výbere potravy si vždy prečítajte štítok na obale. Väčšina výrobcov informuje asi o 50 - 55% obsahu, ale tých zostalých 45% necháva zahalených tajomstvom.

 

Výživa šteňaťa

V období rastu psa má strava prvoradý význam. Po úplnom odstavení od matky je vhodné prejsť na kvalitnú suchú stravu pre šteňatá. Dôležité je zloženie krmiva, pokiaľ je vyvážené, nie je už potrebné jej doplnenie o vitamíny, minerály a proteíny.

 

 

 

 

 

 

Výživa dospelého psa

Keď pes prestane rásť, býva považovaný za dospelého. V tomto období je vhodné prejsť zo šteňacej stravy na stravu pre dospelé psy. Pri výbere krmiva je nutné prihliadnuť k veľkosti a aktivite psa. Vhodné krmivo priamo pre vášho malého yorkšírského teriéra je navrhnuté špeciálne pre špecifické potreby psov malých plemien.

 

Výživa starého psa

Starší pes má iný životný štýl než aktívny dospelý pes. Menej sa hrá, viacej spí a nemá už také veľké nároky na množstvo a energetickú hodnotu prijímané stravy. Tieto zmeny vyžadujú nové zloženie potravy, lebo krmivo pre aktívne psy by mohlo spôsobiť tlstnutie a zhoršenie zdravotného stavu psa. Pre psy v tomto veku je vhodné podávať krmivo so zníženým podielom bielkovín a tukov.

 

 

Výživa psa

Tu si môžete prečítať o správnej výžive psa, o tom ktoré živiny by mala strava pre vášho psa obsahovať, sú tu popísané potraviny, ktoré sú vhodné pre psov a ktorých by ste sa mali pri podávaní svojmu štvornohému maznáčikovi vyvarovať. Tiež tu nájdete rozdelenie priemyselne vyrábaných krmív a informácie o výžive psov v rôznych životných obdobiach. Táto rubrika bude priebežne doplňovaná o nové zaujímavé informácie a články, a aj vy, milí čitatelia a chovatelia, nám môžete prispieť svojimi postrehmi a skúsenosťami. Príspevky čitateľov, ktoré tu budú uverejnené budú aj príslušne finančne ohodnotené.

 

 

Zdravá výživa:
význam správnej výživy
hlavné živiny
potraviny vhodné pre psov
potraviny nevhodné pre psov
voda

 

 

Kŕmenie:
šteniat
mladých psov
dospelých psov
starých psov
kotnej feny
dojčiacej feny
obéznych psov

 

 

Typy krmiv:
priemyselne pripravené krmivá
výber priemyselne pripravených krmív

Kŕmenie psov v praxi:
čím kŕmiť psa
ako často kŕmiť
umelá výživa šteniat

 

 

 

 

Free Music
Free Music
Free Music