Choď na obsah Choď na menu
 


Myspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter Graphics                 Myspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter GraphicsMyspace Glitter Graphics, MySpace Graphics, Glitter Graphics

 

Yorkšírský teriér je typický bytový pes. Ako brlôžok mu môže slúžiť napríklad klietka, ktorá je vystlatá dekou, do ktorej sa psík môže zachumlať. Tam by mal mať aj svoje obľúbené hračky. I dospelému yorkimu stačí ako psia izba veľmi malá klietka, dospelý pes by však nemal byť v klietke dlho uzatvorený.

 

Výchova a výcvik psa

V tejto rubrike sa venujeme povahe psa, jeho sociálnemu chovaniu, výchove psa od šteňaťa, ako je nácvik čistoty a základná výchova poslušnosti. Nájdete tu aj pokročilý výcvik, špeciálny výcvik a výcvikové metódy. Táto rubrika tiež obsahuje nové výcvikové disciplíny a aktivity, ktorým sa môžete venovať spolu so svojim psom. Nové informácie a poznatky budú postupne doplňované, a uvítame aj príspevky čitateľov, ktorými nás môžu zoznámiť so svojimi konkrétnymi skúsenosťami pri výchove a výcviku svojho psa.


Základy výcviku
kedy začať s výcvikom
spôsob výcviku
výcvikové pomôcky
povely
pochvaly a tresty
privykanie na meno
pes a mačka
pes a pes
pes a dieťa
pes a cudzí ľudia
výcvikové strediská
Základný výcvik poslušnosti
povel "fuj!", "dosť!" alebo "pusti!"
povel "sadni!"
privykanie na obojok a vodítko
privolanie psa a povel "ku mne!"
povel "ľahni!"
odloženie psa - povel "zostaň!"
chôdza pri nohe - povel "k nohe!"
povel "voľno!"
chôdza pri nohe bez vodítka
povel "aport!"
štekanie na povel


Špeciálny výcvik
Výcvik loveckých psov


Nežiadúce chovanie

Táto kapitola je venovaná zlozvykom psa, problémom s jeho chovaním a doporučeniam, ako takéto chovanie odstrániť tak, aby vaše súžitie so psom bolo plné porozumenia a priateľstva. Pes, ktorý svojho majiteľa nepočúva, a robí si, čo chce, je príťažou nielen pre vás, ale tiež pre okolie. Nebýva to však väčšinou chyba psa, ale práve majiteľa, ktorý psa nezvládol a nevenoval sa jeho výchove a základnému výcviku. Pes len prirodzene reaguje na podnety, ktoré nepozná, a s ktorými nebol zoznámený pri výchove. Ovplyvňovať nevhodné chovanie psa je nutné robiť s citom a čo najmiernejším spôsobom. Pokiaľ pes takéto chovanie na váš popud preruší, musí nasledovať pochvala. U šteniat do šiestich mesiacov by ste sa mali venovať skôr prevencii nežiadúceho chovania, u starších šteniat už jeho náprave. Nikdy by ste však nemali psa zastrašovať alebo používať výcvik ako demonštráciu svojej moci.

pes neznesie byť doma sám
pes sa bojí hluku
pes naháňa autá
pes naháňa mačky
pes obťažuje návštevy
pes kradne jedlo
pes žobre pri stole
pes si líha do postele a na kreslá
pes skáče na ľudí
pes stále breše

 

 

 

 

Free Music
Free Music
Free Music